نکات خرید آپارتمان در شمال

نکات خرید آپارتمان در شمال | یکی از مواردی که موجب می‌شود افراد در این روز‌ها به خرید آپارتمان در شمال بیاندیشند؛ اول داشتن مکانی در مازندران و یا مکان‌های دنج و آرام، برای گذراندن اوقات فراغت خویش، و دوم سرمایه گذاری در این منطقه نیز می‌باشد. پس این افراد سودی دو طرفه خواهند داشت، هم افزایش قیمت اصولی و معقول در سرمایه گذاری و دوم اینکه، صرفه جویی در هزینه‌های سفر به شمال و استراحت روح و روان خود داشته‌اند.

 

نکات خرید آپارتمان در شمال

 

خرید و فروش آپارتمان در مازندران

دسترسی خانه به مرکز خرید و نانوایی باید بسیار راحت باشد و بهتر است خانه در نزدیکی آن‌ها قرار داشته باشد. توصیه می‌کنیم خانه‌ای را انتخاب کنید که ورودی پارکینگ تا حد امکان شیب نداشته باشد. خروج از پارکینگ‌های شیب‌دار در روز‌های برفی تقریبا غیر ممکن است.

اگر پارکینگ اضافی و یا مهمان وجود داشته باشد، به مزیت‌های خانه می‌افزاید. امنیت محله از دیگر مواردی است که باید درباره آن تحقیق کنید. شخصیت همسایه‌های ساختمان هم اهمیت زیادی دارد. توصیه می‌کنیم خانه‌ای را که در محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد قرار دارد خریداری نکنید. دسترسی این خانه‌ها بسیار سخت است و همیشه باعث آزار شما خواهد شد.

سن ساختمان را ارزیابی کنید. هرچه خانه نوساز‌تر باشد، بهتر است. خانه‌های قدیمی با مشکلات زیادی رو به رو خواهند شد. بهتر است عرض ورودی ساختمان حداقل ۱۱۰ سانتی متر باشد. توجه کنید که قیمت خانه‌های تعاونی ساز بدون سند (قل نامه‌ای)، حداقل ۲۰ درصد نسبت به خانه‌های سند دارد پایین‌تر است.

به هیچ عنوان خرید و فروش خانه را خودتان انجام ندهید و برای این کار از مشاورین املاک مطمئن کمک بگیرید. مراحل پرداخت پول به فروشنده باید به صورت کاملا شفاف مشخص شود. اگر خانه‌ای که خریداری می‌کنید وراثتی باشد، تمام وراث مطابق با گواهی انحصار وراثت باید حضور داشته باشند. اصالت سند و کارت شناسایی فروشنده را حتما بررسی کنید.

 

املاک جهان

خرید آپارتمان در شمال

خرید آپارتمان در شمال

 

مهم‌ترین نکات که باید در خرید آپارتمان در نظر بگیرید

در هنگام خرید آپارتمان در مازندران باید حساسیت‌های بیشتری به خرج دهید تا از گرفتار شدن در دردسرهای قانونی در آینده جلوگیری کنید. اگر قبل از خرید آپارتمان یا بررسی ملک مورد نظر برنامه‌ریزی مناسبی نداشته باشید، پیدا کردن آپارتمان مناسب یا یک زمین مناسب برای خرید در شمال می‌تواند به یک کابوس تبدیل شود.

مراحل دقیق و برنامه‌ریزی شده از ابتدای کار برای جستجوی بهترین آپارتمان به شما کمک می‌کند که از مشکلات آینده جلوگیری کنید و آپارتمانی مناسب با نیاز‌های خود بخرید. نکات زیر کمک می‌کنند تا خرید آپارتمان در شمال را بهتر به پایان برسانید.

 

 

املاک جهان

 

نکته اول: نیاز خود را تعریف کنید

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید آپارتمان در مازندران به آن توجه کنید تعریف نیاز‌‌های خود و خانواده شما است. نیازهای خریداران آپارتمان به زندگی آن‌ها بستگی دارد؛ بسته اینکه اعضای خانواده چه سلیقه یا چه تمایلاتی دارند یا چگونه زندگی می‌کنند، در انتخاب آپارتمان مناسب تاثیرگذار است.

در پیدا کردن آپارتمان در شمال باید به این نکته توجه کنید که اولویت بندی نیاز‌‌های شما چگونه است و به این ترتیب طبق برنامه جلو می‌روید و در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد.

اگر به بهترین آژانس مشاوره املاک در مازندران مراجعه کنید، ملک مناسب را سریع‌تر پیدا خواهید کرد. در هنگام جستجوی آپارتمان مناسب، بهتر است عواملی نظیر بودجه مالی و تجربه و مهارت مشاور املاک را هم در نظر بگیرید.

 

نکته دوم: جنبه‌های حقوقی آپارتمان را بررسی کنید.

دومین نکته مهم پس از پیدا کردن آپارتمان در شمال، توجه داشتن به جنبه‌های حقوقی ملک است. وقتی آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کردید دقیقاً باید مشخص باشد که مالک آپارتمان چه کسی است؟ سند ملک در چه وضعیتی قرار دارد؟ مجوز‌ها و تأییدیه‌های مربوط به ساختمان چه وضعیتی دارند؟ وضعیت آپارتمان از نظر شهرداری چگونه است؟ منابع تأمین برق، آب، گاز، خطوط تلفن یا لوله کشی فاضلاب چگونه برای ملک تأمین می‌شود؟

از همه مهم‌تر باید بررسی کنید که آیا آپارتمان مورد نظر که برای خرید انتخاب کرده‌اید موارد قانونی یا حقوقی از نظر ملک موروثی و غیره را شامل می‌شود یا خیر…!!

کمک گرفتن از مشاور املاک مسلط به قوانین معاملات املاک که از قوانین حقوقی ملک اطلاع دارد این مشکلات را برطرف می‌کند. اگر لازم است از شهرداری منطقه استعلام بگیرید تا وضعیت آپارتمان مشخص شود.

 

نکات خرید آپارتمان در شمال

نکات خرید آپارتمان در شمال

نکات خرید آپارتمان در شمال

 

نکته سوم: قوانین پیش فروش آپارتمان در آمل را بررسی کنید.

یکی از نکاتی که در خرید آپارتمان در شمال وجود دارد و شاید کمتر به آن پرداخته شود، مسئله پیش فروش آپارتمان است. ممکن است مشاور املاک، یک آپارتمان مدرن امروزی را برای فروش به شما معرفی کند، در حالی که ملک هنوز در دست ساخت است. این حوزه معاملات به این مفهوم هستند که شما آپارتمان را خریداری می‌کنید اما تا پایان پروژه ساخت و بهره برداری باید منتظر بمانید.

قوانین پیش فروش آپارتمان در آمل یا هر منطقه دیگری با قوانین خرید یک آپارتمان ساخته شده متفاوت است. باید هنگام این معاملات دقت داشته باشید که در قرارداد، حق مالکیت ملک برای فروشنده و خریدار چگونه تعیین می‌شود. هنگامی که آپارتمان را پیش خرید می‌کنید باید وضعیت قبض‌های ملک، انتقال اسناد یا هر هزینه دیگری که هنگام ساخت و ساز وجود دارد، به طور کامل به شما اعلام شود.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه معامله پیش فروش آپارتمان در مازندران را به سرانجام برسانید حتماً با بهترین مشاوره حقوقی املاک، مشورت کوتاهی داشته باشید.

 

نکته چهارم: قیمت خرید آپارتمان در شمال را بررسی کنید.

نکته چهارم که در خرید آپارتمان بسیار اهمیت دارد مسئله قیمت ملک است. همه ما تقریباً می‌دانیم که یک آپارتمان یا ویلا چگونه قیمت‌گذاری می‌شود. بسته به اینکه آپارتمان‌ در کدام منطقه قرار دارد، متراژ آپارتمان چقدر است یا نحوه ساخت و معماری آن چگونه است، قیمت گذاری، متفاوت خواهد بود. به طور معمول، آپارتمان‌هایی که به مرکز شهر نزدیک‌تر هستند و متراژ بزرگ‌تری دارند، گران‌تر هستند.

هر چه امکانات آپارتمان بیشتر باشد، مجهز به روف گاردن یا تراس بزرگ باشد یا هر ویژگی برجسته دیگری داشته باشد، قیمت خرید، بالاتر خواهد رفت.

 

 

نکات خرید آپارتمان در شمال

 

 

بهترین شهرهای مازندران برای پیش خرید آپارتمان کجاست؟

این یک موضوع مهم است که بدانید در کدام شهر‌های مازندران، آپارتمان پیش خرید کنید. بهترین و مهم‌ترین منطقه مازندران که در حال حاضر، انواع آپارتمان‌های ساحلی را برای فروش ارائه می دهد، سرخرود، پایتخت برج‌های ساحلی است. در سرخرود، منطقه خانه دریا، خط دریا سرخرود می ‌توانید زیباترین و شیک‌ترین آپارتمان‌ها و برج‌های مسکونی را برای خرید پیدا کنید.

واحدهای مسکونی که در برج های ساحلی سرخرود وجود دارد از امکانات رفاهی و اقامتی کامل برخوردار هستند. این ساختمان‌ها در واقع مطابق با آخرین فناوری‌های ساخت و ساز ساخته شده‌اند. هر آنچه از یک برج نوساز لاکچری می‌شناسید در این منطقه وجود دارد. پنت هاوس‌های لوکس نیز در بالاترین طبقات برج وجود دارند.

دومین شهر مهم برای پیش خرید آپارتمان، آمل است. در داخل شهر آمل، در مناطق مختلف، پروژه‌های آپارتمان سازی بسیار وجود دارد. این شهر از بافت بومی برخوردار می‌باشد و دسترسی آسان به جاهای دیدنی، جاده هراز، چمستان، جنگل‌ها و … را فرآهم می‌سازد.

 

 

 

 

تماس با ما

ایران، مازندران، سرخرود

info@amlakjahann.com

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


منتشر شده در ۱۴۰۲/۰۶/۰۲