راهنمای خرید ویلا در سرخرود

راهنمای خرید ویلا در سرخرود | مناطق شمالی کشور به علت برخورداری از شرایط بسیار خوب نسبت به سایر نقاط کشور هر ساله میزبان مسافران زیادی بوده که این افراد عموما برای استفاده از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی شمال را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. وجود حجم زیاد مسافرت‌ها به شمال باعث شده تا خرید ویلا به عنوان یک گزینه مناسب جهت سرمایه گذاری محسوب گردد که با خرید یکی از آن‌ها می‌توان به راحتی با اجاره دادن ویلا سود‌های خوبی را نصیب خود نمود. همچنین می‌توان با خرید ویلا و پس از مدتی فروش آن سرمایه خود را به طرز چشمگیری افزایش داد که البته موارد عنوان شده تنها بخشی از اهداف خرید ویلا در شمال هستند. بسیاری از افراد هدفشان از خرید املاکی مانند ویلا تنها استفاده شخصی و سکونت در آن بوده که این مورد را نباید از یاد ببریم. اما به طور کلی امروزه ویلا‌ها به عنوان یکی از املاک پرتقاضا در شمال محسوب شده که افراد بسیار زیادی خواهان خرید و یا اجاره آن‌ها هستند که این موضوع باعث ارزش ویلا در بخش سرمایه گذاری شده است.

 

راهنمای خرید ویلا در سرخرود

راهنمای خرید ویلا در سرخرود

راهنمای خرید ویلا در سرخرود

 

نکات خرید ویلا در سرخرود

در هنگام خرید ویلا یکسری نکات وجود دارد که حتماْ باید در نظر گرفته شود. رعایت این نکات باعث می‌گردد تا در هنگام خرید دقت لازم را داشته و در آینده از انتخاب خود راضی باشید. اگر قصد خرید ویلا را دارید می‌توانید با املاک موسوی تماس بگیرید. تیم ما موظف است تا بهترین ویلاها را به شما معرفی کند. در ادامه نکات مهمی را توضیح می‌دهیم که رعایت آنها در هنگام خرید ویلا مهم و ضروری محسوب می‌شود.

امکانات شهری

این به شما بستگی دارد که کدام محله را برای خرید ویلا انتخاب می‌کنید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا ویلای خود را در محله‌ای انتخاب نمایند که به تمام امکانات رفاهی و شهری نزدیک باشد. این گونه از افراد ترجیح می‌دهند تا تمام امکانات شهری را در نزدیکی خانه خود داشته باشند. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند تا مکان دنجی را برای خرید ویلا انتخاب نمایند. این گونه از افراد ترجیح می‌دهند تا مکان ساکتی را برای گذراندن اوقات فراغت خود انتخاب کنند و از شلوغی و محیط های پر سروصدا فراری هستند.

سند ویلا

هنگام خرید ویلا حتماً به سند آن توجه کنید. ویلایی که سند معتبر و منگوله دار داشته باشد، ارزش خرید دارد. در این زمینه کلاهبرداری‌های زیادی شده و ویلا‌هایی با اسناد نامعتبر به فروش رفته که بعد‌ها برای خریداران آن مشکلات متعددی را ایجاد کرده است. برای تشخیص سند اصلی حتما موارد قانونی آن را بررسی کنید.

کیفیت مصالح

در شمال کشور میزان بارندگی و رطوبت هوا بالاست. این شرایط آب و هوایی باعث بروز مشکلات زیادی در زمینه ساخت و ساز ساختمان‌ها و ویلا‌ها گردیده است. برای ساخت ویلا در این منطقه حتماْ از مصالح با کیفیت که مناسب این منطقه است، باید استفاده گردد. استفاده از مصالح با کیفیت در ساخت ویلا باعث می‌گردد تا مقاومت کافی در برابر رطوبت هوا را داشته باشد و به زودی دچار فرسودگی نگردد.

 

سوالات متداول نکات حقوقی املاک

آگاهی از نکات حقوقی املاک چرا اهمیت دارد؟ اطلاعات حقوقی املاک برای خرید، فروش، رهن، اجاره و… به قدری پیچیده، مهم و دارای جزئیات است، که در صورت نداشتن آگاهی کافی در مورد آن فرد دچار ضرر مالی فراوان خواهد شد. و در صورت نداشتن قرارداد کامل، با جزئیات و رسمی حتی از طریق مراجع قانونی نیز نمی‌تواند اقدام به بازگردانی حقوق خود کند.

به طور خلاصه نکات حقوقی فروش ملک شامل چه مواردی است؟

نکات حقوقی مهم برای خرید ملک به شکل مختصر شامل بررسی کامل مدارک شناسایی فروشنده و خریدار، بررسی کامل و با جزئیات سند ملک، در توقیف نبودن ملک، بررسی ممنوع المعامله نبودن فروشنده و قرار دادن پرداخت خسارت برای انجام ندادن تعهدات هر کدام از طرفین معامله است.

تقسیم واحد‌ها در مشارکت در ساخت به چه شکل است؟

تقسیم واحدهای مشارکت در ساخت کاملا به شکل توافقی است. هیچ محدودیت قانونی در این زمینه وجود ندارد. فقط باید دقت نمود، که سهم هر فرد به شکل کامل و با جزئیات در قرارداد رسمی اولیه حتما ذکر گردد.

نکات مهم تنظیم اجاره نامه چیست؟

در متن قرارداد مشخصات کامل موجر و مستاجر، تاریخ دقیق اتمام قرارداد و مدت اجاره و تعهدات طرفین با جزئیات ذکر شده و به امضای دو طرف برسد.

ملک مشاع چه ملکی است؟

هر ملک یا زمینی که دارای چند مالک بوده و هر کدام از مالکین در آن دارای حق هستند، را ملک مشاع می‌گویند.

 

 

راهنمای خرید ویلا در سرخرود

راهنمای خرید ویلا در سرخرود

راهنمای خرید ویلا در سرخرود

 

 

نکات حقوقی برای خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال، این روز‌ها طرفداران زیادی دارد. ویلا‌های شمال به دلیل قرار گرفتن در آب‌ و هوای مناسب، منطقهٔ سرسبز و نزدیکی به دریا و جنگل یکی از بهترین‌ انتخاب‌ها برای خرید و سرمایه‌گذاری هستند. البته باید به این نکته توجه داشت که خرید ویلا در شمال بدون توجه به مسائل حقوقی، خریداران را با مشکلات زیادی مواجه می‌کند. مشکلاتی از قبیل؛ سند نداشتن ملک، نبود مجوز ساخت ویلا، فروخته شدن ویلا به چند نفر یا مشکلاتی دیگر. مواردی که در نگاه اول خریدار به آن‌ها توجهی ندارد و تحت‌تاثیر قیمت پایین و خوش ساخت بودن و معماری مجلل آن قرار می‌گیرد؛ اما پس از اتمام معامله متوجه آن‌ها می‌شود. زمانی که ضرر‌های مالی زیادی متوجه خریدار شده‌ است. بنابراین متقاضیان خرید ویلا در شمال باید با نکات حقوقی خرید ویلا در این منطقه آشنا باشند.

 

بررسی دقیق اسناد ویلا

اولین قدم برای ارزیابی ملک، بررسی اسناد مربوط به آن است. در این مرحله خریدار باید تمامی مندرجات و ضمیمه‌های موجود در سند را با دقت، مطالعه و بررسی کند. از جملهٔ این اسناد؛ سند ملک و گواهی پایان‌کار است. همچنین خریدار باید از صحت اسناد و معتبر بودن آن‌ها نیز اطمینان کسب کند. بنابراین تفاوتی ندارد که خریدار قصد خرید ویلا در کدام منطقهٔ شمالی کشور را دارد. متقاضیان خرید ویلا در شهر‌های مختلف شمالی کشور می‌توانند اینجا ویلای مورد نظرشان را پیدا کرده و در صورت تمایل از طریق تماس و هماهنگی جلسه با فروشنده، اقدام به بررسی اسناد کنند.

 

مشاهدهٔ ویلا و تحقیقات محلی

در سایت‌های املاک عکس‌هایی از نماهای مختلف ویلاهای شمالی کشور بارگذاری شده است. اما خریداران ویلا در شمال کشور، نباید تنها به این عکس‌ها اکتفا کنند. آن‌ها باید پس از پسند ویلا و تماس با فروشنده، به صورت حضوری از ویلای مورد نظر بازدید کنند. همچنین در هنگام انجام معامله، خریداران ویلا،‌ باید با انجام تحقیقات محلی از ساکنان و همسایگان ملک از استاندارد بودن ویلا مطمئن شده و نسبت به بلامعارض بودن ویلا و مشکلات غیرقابل پیش‌بینی آن اطلاعاتی کسب کنند.

 

بلامعارض بودن ویلا

نکتهٔ دیگری که در زمان معاملهٔ ویلا بسیار بااهمیت است، بلامعارض بودن ویلا است. منظور از بلامعارض بودن یعنی، ویلا نباید به هیچ عنوان تحت مالکیت فرد حقوقی یا حقیقی دیگری باشد. بنابراین حتماً باید خریداران ویلا نسبت به وقفی نبودن و در وثیقه نبودن ویلا نزد بانک مطمئن شوند. خریداران ویلا در این خصوص می‌توانند با استعلام از ادارهٔ اوقاف شهرستان یا استان مربوطه نسبت به وقفی بودن ملک اطلاع کسب کنند. خریداران ملک به اطلاعات ویلای ورثه‌ای نیز باید توجه داشته باشند و مدارک گواهی انحصار وراثت و مفاصا حساب مالیات بر ارث ملک را بررسی کنند.

 

تنظیم مبایعه‌نامهٔ صحیح

پس از آنکه خریداران ویلا تصمیم به خرید ملک گرفتند، نوبت به تنظیم مبایعه‌نامه می‌رسد. خریداران باید به این نکته توجه داشته باشند که تنظیم مبایعه‌نامه توسط افراد باتجربه و کاردان صورت بگیرد. در نتیجه مبایعه‌نامه باید در حضور مشاوران املاک و در دفتر آن‌ها و با رعایت نکات حقوقی نوشته شود. بنابراین خریداران ملک که قصد خرید ویلا در سرخرود شمال یا هر نقطهٔ دیگری از خطهٔ زیبا و سرسبز شمال را دارند، باید مبایعه‌نامه را در بنگاه معاملات ملکی تنظیم کرده و به این نکات دقت کنند:

· آیا بنگاه معاملات ملکی و مشاوران املاک انتخابی، مجوز لازم برای انجام این کار را دارند؟

· آیا نکات حقوقی مربوط به خرید ویلا توسط مشاور ملک بررسی و بازبینی شده است؟

· آیا مبایعه‌نامه طبق تفاهم و نظر طرفین تنظیم شده است؟

· در مبایعه‌نامه حق فسخ قرارداد ذکر شده است؟

· در مندرجات مبایعه‌نامه انشعابات و سایر توضیحات مربوط به ویلا به طور دقیق و کامل ذکر شده است؟

 

بررسی وضعیت مالک

پس از انتخاب ویلا توسط خریدار، او باید به این نکته توجه داشته باشد که مالک ویلا سن و تجربهٔ لازم را دارد و اینکه ملک در اختیار تام او است. بنابراین خریداران محترم حتماً به این نکته و سایر نکات حقوقی دیگر که در این مطلب ذکر شد دقت داشته باشند تا نتیجهٔ نهایی درست و بدون ایراد باشد.

توجه به نکات حقوقی و جدی گرفتن آن‌ها به خریداران ویلا در شمال کمک می کند تا صاحب ویلایی زیبا و بدون دردسر‌های قانونی و حقوقی شوند. بنابراین اگر قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارید، در درجهٔ اول به مسائل حقوقی آن توجه کنید. چرا که بار‌ها مشاهده شده که خریداران بدون توجه به مسائل حقوقی و صرفاً با توجه به شرایط ویژه و اکازیون ویلا و قیمت پایین‌تر از حد معمول در آن منطقهٔ خاص اقدام به خرید ویلا کرده‌ و متحمل ضررهای مالی بسیاری شده‌اند.

 

 

جمع بندی نکات مهم در خرید ویلا در سرخرود

خرید خانه ویلایی از جمله مواردی است که اگر در انجام آن عجله کنید زیان می‌بینید و حتی اگر درباره آن اطلاعات کافی نداشته باشید دچار خطا و اشتباه می‌شوید.

حتما قبل از خرید ویلا به نکات خرید ویلا توجه ویژه‌ای کنید و از مشاوران خوبی راهنمایی بگیرید تا شما را با خرید آسان و مطمئن آشنا کنند و اگر در این امر تجربه‌ای ندارید با تجربیات آنان خرید مطمئن را انجام دهید.

 

 

 

تماس با ما

ایران، مازندران، سرخرود

info@amlakjahann.com

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

۰۹۱۱۹۲۱۲۱۷۸

 

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


منتشر شده در ۱۴۰۲/۰۵/۱۹